05-10-16 Depeche Mode na okładkach
05-09-01 Wiadomości bieżące
05-06-19 Konferencja prasowa
05-05-30 Dave w "Q Magazine" i ploteczki
05-05-02 Plotki o nowej płycie
05-04-10 Depeche Mode W Studio
05-02-24 Stripped gotowy
05-02-01 Stripped w wykonaniu Climatique
05-10-15 Oficjalny Wywiad [EN]
05-10-13 Szybka moda nie przemija
05-09-27 Teksty z PTA
05-08-09 Skany artykułów z "Q"
05-08-05 Biografia 2005
05-06-29 Wywiad dla "Pure FM"
05-06-28 Wywiad dla "Eins Live"
05-05-02 Wywiad z Antonem I Fletchem (1997)
 2005-10-16
NEWS: Depeche Mode na okładkach
musicmanual   music express   

 2005-09-01
NEWS: Wiadomości bieżące
Machina promocyjna nabiera rozpędu, Dave w udzielonym niedawno wywiadzie powiedział,że atmosfera podczas nagrywania albumu była wspaniała i pierwszy raz od od połowy lat '80 jest pewien, ze powstanie następny album. Dave uważa, że Hiller jest tą czwartą nogą, na której stanęli. "Był on zszokowany tym, jak mało zwykle robimy w studio" wyjaśnił. Hilier zmusił zespół to większego wkładu i stworzył atmosferę, w której wszyscy mogli dzielić się swoimi pomysłami. Dave z pomocą Eignera napisał piętnaście utworów z czego trzy trafiły na album. 1 października 2005 w programie Top Of The Pops wystąpi Depeche Mode ze swoim nowym singlem "Precious". Emisja programu w niemieckim RTL - 1 października o godz.17:45.

 2005-06-19
NEWS: Konferencja prasowa
16 czerwca w Dusseldorfie (Niemcy) miała miejsce konferencja prasowa DM. Obecni byli wszyscy panowie z DM. W sumie to nie powiedziano nic konkretnego, natomiast potwierdzono informacje dotychczas nieoficjalne min. o wkładzie Antona Corbijna w szatę graficzną nowej płyty oraz nad scenografią w czasie zbliżającego sie touru. Potwierdziła się także data koncertu w Polsce wyznaczona na 14.03.2006. Sprzedaż biletów na ten koncert zdążyla się już rozpocząć. Miejmy nadzieje że nowe miesiące przyniosą konkterniejsze informacje w tej materii.
[ »» Pełny zapis konferencji [EN] / [PL]

 2005-05-31
NEWS: Dave w "Q Magazine" i ploteczki
Maj przebiegł bardzo interesująco pod kątem przygotowań do wydania nowej płyty. W magazynie muzycznym "Q" pojawił się krótka wzmianka o Davie, który został poproszony o wypowiedź na temat nowego albumu i prac w studiu.
"...wszystko idzie rzeczywiście dobrze, "..jak nagrywaliśmy płytę Exciter to wtedy czułem się trochę niepotrzebny, to wszystko było jakieś martwe. Tym razem wspólnie, jakoś bardziej jesteśmy zaangażowani w prace". o nowym albumie mówi: "...to pogranicze między płytami "Violator" i "Songs Of Faith And Devotion. Z Depeche Mode jest tak, że jest zawsze trochę ciemności ale równocześnie i nadziei. Po rozpaczy i cierpieniu nadchodzi coś dobrego". Dave wspomina także, że czekają właśnie na nagrania w New York: "...tam jest tak bardzo słonecznie i ty możesz to wykorzystać, kiedy śpiewasz o bólu i cierpieniu".
Pojawiły się także bardzo bajeczne ploteczka o tytule nowego albumu (Something To Be Desired). Na czerwiec zapowiadane są dwa sety Martina w Nowym Jorku (1 VI) oraz w Barcelonie (17 VI) oraz występ na Traffic Free Festival (29 VI - 2 VII). Cała trójka stawiła się 21 maja na koncercie U2 w Nowym Yorku (Madison Square Garden). Powstanie także film o DM (Depeche Mode - Making Of the new album) film będzie miał charakter dokumentalny i będzie przedstawiał prace Depeche Mode nad nowym albumem, zdjęcia mają być kręcone w Los Angeles, New York oraz Londynie, natomiast reżyserem filmu ma być Uwe Flade, który współpracował już z Depeche Mode reżyserując teledysk do "Enjoy The Silence 2004" oraz "Bottle Living" Dave'a Gahana. Na koniec najważniejsza informacja 16 czerwca w Dusseldorfie zapowiedziana jest konferencja prasowa zespołu Prawdopodobnie wtedy dowiemy się o koncertowych planach zespołu no i oczywiście więcej szczegółów na temat nowej płyty.

 2005-05-02
NEWS: Ploteczki
Powoli machina związana z nową płytą i trasą rusza. Narazie możemy się opierać tylko na plotkach, co z braku oficjalnych info stają się jedynym źródlem. Mówią one on paru niepotwierdzonych tytułach min. "Martyr For Love" oraz "In The Mirror", plotkuje się także o trasie koncertowej i paru "pewnych" miejscach jak Praga, Oslo, Ryga, Monachium. Nie pozostaje nam czekać na oficjalnie potwierdzone informacje.

 2005-04-10
NEWS: Depeche Mode W Studio
Jak donosi oficjalna strona DM nowy album zaplanowano na jesień 2005. Obecnie grupa nagrywa w studio w Santa Barbara razem z producentem Benem Hillerem. W czasie nagrań Dave powiedział: " To wspaniałe uczucie powrócić znowu razem do studia, jestem bardzo zadowoleni z nowego materiału. Ben Hiller wniósł pełną dynamikę do zespołu, co jest zupełnie inspirujące."
[ »» pełny tekst: www.depechemode.com ]

 2005-02-24
NEWS: Stripped w wykonaniu Climatique gotowy
okładka singlaZ końcem lutego doczekaliśmy się cowera utworu "Stripped" w wykonaniu Climatique. Bardzo nowoczesne elektroniczne brzmienie, ale nawiązujące klimatem do orginalu powinno sie podobać. Słychać że Climatique wiele czasu spędzili z Depeche Mode "na uszach". Trzeba dodać że Climatique nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w kwestii cowerów DM. Będziemy trzymac rękę na pulsie!

[ »» pobierz plik »» zobacz okładkę »» www ]

 2005-02-01
NEWS: Stripped w wykonaniu Climatique
Dobiegają do końca prace związane z cowerem utworu "Stripped" przez grupę Climatique. Planowane wydanie kawałka to połowa lutego. Grupa Climatique tworzy muzykę opierającą się o ciepłe, elektroniczne brzmienie z pogranicza muzyki filmowej i electro-popu. Ich fascynacja tym gatunkiem muzycznym rozpoczęła się kilkanaście lat temu, gdy światło dzienne ujrzał jeden z najznamienitszych albumów brytyjskiej formacji Depeche Mode - "Violator". Utwór będzie dostępny na także na stronie Beyond Words

 2004-12-20
NEWS: 26 luty 2005 Depeche Mode Devotional Conwention
Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej i Artystycznej "MAYDAY" w Głogowie oraz Grupa kulturalno-artystyczna "LITTLE PLEASURE" są organizatorami IV OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU FANÓW DEPECHE MODE W GŁOGOWIE, który odbędzie się 26 lutego 2005r. Po raz czwarty miejscem odbycia się tej imprezy uczyniono miasto Głogów. Klubem zaś, który gościć będzie fanów Depeche Mode z całej Polski jest Centrum Edukacji Kulturalnej i Artystycznej "MAYDAY" ( czteropoziomowa sala mieszcząca około 800 osób ). Drugim z organizatorów jest grupa kulturalno-artystyczna "LITTLE PLEASURE". Jej członkowie od 11 lat zajmują się organizacją tego typu przedsięwzięć na terenie całego kraju. Na swoim koncie mają organizacje kilku zlotów w Głogowie i we Wrocławiu, organizacje imprez cyklicznych z muzyką DM w Poznaniu. Ponadto są organizatorami koncertów zespołów polskiej sceny "DARK" a także imprez z mroczną muzyką alternatywną. Podczas głogowskiego zlotu, specjalnie dla przybyłych gości, wystąpią: legenda polskiego rocka industrialnego - zespół AGRESSIVA 69 oraz gwiazda Polskiej sceny gotyckiej - zespół DESDEMONA.
[ »» zobacz plakat ]krótkie newsy
»» [16.10] "Entertainment Weekly" - walcząca moda

fighting mode

fighting mode

»» [16.10] na stronie mtv mozemy wysłuchać calego albumu PTA tutaj

»» [08.09] Dzisiaj podczas występu dla niemieckiej TV w programie "Tops Of The Pops" zespół zagrał dwa kawałki z nowej płyty mianowicie: "Precious" oraz "A Pain That I'm Used To" potwierdzając jednośnie charakter tego utworu jako drugiego singla

»» [17.08] Jak donosi portal onet.pl dzisiejszego dnia aresztowano i przesłuchano naszego forumowicza za nielegalne pierwsze ściągnięcie z qfilm.de pliku z video "Precious". O sprawie będziemy na bieżąco informować.

»» [11.08] W sieci emule pojawiło się bardzo dużo plików imitujących nowy album, niestety wszystkie one to fake (co można sprawdzić także po ostrzeżeniach w plikach tekstowych)

»» [11.08] Okładka albumu Playing The Angel
okladka Playing The Angel

»» [05.08] Okładka pierwszego singla
Precious

»» [04.08] W sieci pojawiły się drugie poważniejsze przecieki dotyczące całego albumu. Po pierwszym oficjalnym przesłuchaniu dowiadujemy się o innych mniej oficjalnych przesłuchaniach całego albumu. Z informacji wynika że pełna track lista zamykać będzie sie 12 utworami.
01 A pain that I'm used to
02 John the Revelator
03 Suffer Well
04 The sinner in me
05 Precious
06 Macro
07 I want it all
08 Nothing's impossible
09 Introspectre
10 Damaged people
11 Lillian
12 The darkest star
Tytuł znany wcześniej jako macrovision skrócono do macro (???). Album ma byc cięzki, mroczny, trudny w odbiorze, jak zwykle inny od innych, niebrakakować ma w nim świetnych melodi i chwytliwych refrenów ale są umieszczone za ścianą syntezatorów i mroku, które tworzą najbardziej agresywne momenty DM. Data wydania w dalszym ciągu podawana jest na 17 pąździernik 2005. Chodzą plotki o przybliżeniu daty wydania singla "Precious" na sierpień.

»» [19.07] do pobrania tapeta z tekstem Precious
2005/2006 Tour - Wallpaperkartka z kalendarza Depeche Mode

Kartka z kalendarza  

Program Partnerski Fast Fashion

© BEYOND words 2003 - 2005