Nigdy nie wyemitowany wywiad Richarda Blade'a (KROQ) z Davidem Gahanem (KROQ -ACOUSTIC CHRISTMAS 1995)


RICHARD BLADE: Dave, wróciłeś do Los Angeles. Jak długo zamierzasz tutaj pozostać?

DAVE GAHAN: Uhm, mam miesięczną przerwę.

RICHARD BLADE: A potem wracasz do Londynu, żeby nagrywać?

DAVE GAHAN: Nie, zamierzamy pojechać do Nowego Jorku na jakiś czas..., później wrócimy do Londynu i znów do Nowego Jorku. Chcielibyśmy wstępnie nagrać trzy utwory i jest to coś zupełnie innego, ale... Alan od nas odszedł, więc sprowadziliśmy Tima Simenona, on jest naprawdę dobry...

RICHARD BLADE: Z Living Colour, tak?

DAVE GAHAN: Nie, z Living Colour ściągnęliśmy Douga Wimbusha, basistę. Nagrywał z nami podobnie zresztą jak Gozer perkusista Soul II Soul.... Zwykle bardzo nam się podobali muzycy z tego zespołu. Ja i Martin radzimy sobie teraz naprawdę dobrze, Fletch zresztą też. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pisali do mnie po tym, jak, hmm, no cóż zrobiłem to co zrobiłem, było to zresztą bardzo głupie. Ale wszystkie te listy sprawiły, że poczułem się lepiej i wróciłem do nagrywania. Mamy nadzieję, że płyta będzie w październiku, wiesz, to jest naprawdę dobry materiał.

RICHARD BLADE: Nie wyobrażasz sobie, ile telefonów tygodniowo odbieraliśmy z pytaniami, jak się czujesz, co z zespołem i kiedy w końcu coś wydacie. Ludzie naprawdę ciągle was kochają. 

DAVE GAHAN: Cóż, powiem Ci coś. Jedno, co mogę powiedzieć o tym, co nagrywamy, o fanach, to to, że wszystko, co rozumieją z Depeche Mode polega na siedzeniu w swoich pokojach, ze słuchawkami na uszach i wypłakiwaniu oczu.

RICHARD BLADE: Heh, heh. A kiedy twoim zdaniem będziemy rnogli dostać od was coś na CD?

DAVE GAHAN: Tak szybko, jak tylko będę miał coś zmiksowanego, będę w Twoim biurze.

RICHARD BLADE: Czy zamieracie ruszyć w trasę?

DAVE GAHAN: Nie sądzę, w tej chwili nie mamy żadnych planów związanych z trasą, może kilka małych występów tu i tam, ostatnie tournee kosztowało nas wszystkich zbyt wiele. Zdecydowaliśmy więc, że w przypadku tej płyty zrobimy coś innego, w inny sposób ją wypromujemy. W końcu wszyscy mamy rodziny, wiesz, własne sprawy.

RICHARD BLADE: A czy rozważylibyście występ podczas imprezy takiej, jak ta, na której się znajdujemy, gdzie występują także inni wykonawcy?

DAVE GAHAN: Tak, sądzę, że mogłoby być fajnie.

RICHARD BLADE: Jak impreza Weenie Roast w czerwcu?

DAVE GAHAN: Nie mówię nie. Muszę już iść Richard.

RICHARD BLADE: W porządku Dave.

DAVE GAHAN: Ale pogadamy sobie jeszcze kiedyś.

© BEYOND words 2003 - 2005