05-06-19 Konferencja prasowa
05-05-30 Dave w "Q Magazine" i ploteczki
05-05-02 Plotki o nowej płycie
05-04-10 Depeche Mode W Studio
05-02-24 Stripped gotowy
05-02-01 Stripped w wykonaniu Climatique
05-01-14 Martin Gore dla Musikexpress
04-12-20 DM Devotional Convention
05-08-05 Biografia 2005
05-06-29 Wywiad dla "Pure FM"
05-06-28 Wywiad dla "Eins Live"
05-05-02 Wywiad z Antonem I Fletchem (1997)
04-11-16 Historia remiksu - Paul Morley
04-10-26 Depeche Mode. Remixes 81-04 - recenzja
04-10-25 Zmiany w layout strony
04-03-21 Wilder - Na Razie Stoję w Miejscu [PL/EN]
 2005-06-19
NEWS: Konferencja prasowa
16 czerwca w Dusseldorfie (Niemcy) miała miejsce konferencja prasowa DM. Obecni byli wszyscy panowie z DM. W sumie to nie powiedziano nic konkretnego, natomiast potwierdzono informacje dotychczas nieoficjalne min. o wkładzie Antona Corbijna w szatę graficzną nowej płyty oraz nad scenografią w czasie zbliżającego sie touru. Potwierdziła się także data koncertu w Polsce wyznaczona na 14.03.2006. Sprzedaż biletów na ten koncert zdążyla się już rozpocząć. Miejmy nadzieje że nowe miesiące przyniosą konkterniejsze informacje w tej materii.
[ »» Pełny zapis konferencji [EN] / [PL]

 2005-05-31
NEWS: Dave w "Q Magazine" i ploteczki
Maj przebiegł bardzo interesująco pod kątem przygotowań do wydania nowej płyty. W magazynie muzycznym "Q" pojawił się krótka wzmianka o Davie, który został poproszony o wypowiedź na temat nowego albumu i prac w studiu.
"...wszystko idzie rzeczywiście dobrze, "..jak nagrywaliśmy płytę Exciter to wtedy czułem się trochę niepotrzebny, to wszystko było jakieś martwe. Tym razem wspólnie, jakoś bardziej jesteśmy zaangażowani w prace". o nowym albumie mówi: "...to pogranicze między płytami "Violator" i "Songs Of Faith And Devotion. Z Depeche Mode jest tak, że jest zawsze trochę ciemności ale równocześnie i nadziei. Po rozpaczy i cierpieniu nadchodzi coś dobrego". Dave wspomina także, że czekają właśnie na nagrania w New York: "...tam jest tak bardzo słonecznie i ty możesz to wykorzystać, kiedy śpiewasz o bólu i cierpieniu".
Pojawiły się także bardzo bajeczne ploteczka o tytule nowego albumu (Something To Be Desired). Na czerwiec zapowiadane są dwa sety Martina w Nowym Jorku (1 VI) oraz w Barcelonie (17 VI) oraz występ na Traffic Free Festival (29 VI - 2 VII). Cała trójka stawiła się 21 maja na koncercie U2 w Nowym Yorku (Madison Square Garden). Powstanie także film o DM (Depeche Mode - Making Of the new album) film będzie miał charakter dokumentalny i będzie przedstawiał prace Depeche Mode nad nowym albumem, zdjęcia mają być kręcone w Los Angeles, New York oraz Londynie, natomiast reżyserem filmu ma być Uwe Flade, który współpracował już z Depeche Mode reżyserując teledysk do "Enjoy The Silence 2004" oraz "Bottle Living" Dave'a Gahana. Na koniec najważniejsza informacja 16 czerwca w Dusseldorfie zapowiedziana jest konferencja prasowa zespołu Prawdopodobnie wtedy dowiemy się o koncertowych planach zespołu no i oczywiście więcej szczegółów na temat nowej płyty.

 2005-05-02
NEWS: Ploteczki
Powoli machina związana z nową płytą i trasą rusza. Narazie możemy się opierać tylko na plotkach, co z braku oficjalnych info stają się jedynym źródlem. Mówią one on paru niepotwierdzonych tytułach min. "Martyr For Love" oraz "In The Mirror", plotkuje się także o trasie koncertowej i paru "pewnych" miejscach jak Praga, Oslo, Ryga, Monachium. Nie pozostaje nam czekać na oficjalnie potwierdzone informacje.

 2005-04-10
NEWS: Depeche Mode W Studio
Jak donosi oficjalna strona DM nowy album zaplanowano na jesień 2005. Obecnie grupa nagrywa w studio w Santa Barbara razem z producentem Benem Hillerem. W czasie nagrań Dave powiedział: " To wspaniałe uczucie powrócić znowu razem do studia, jestem bardzo zadowoleni z nowego materiału. Ben Hiller wniósł pełną dynamikę do zespołu, co jest zupełnie inspirujące."
[ »» pełny tekst: www.depechemode.com ]

 2005-02-24
NEWS: Stripped w wykonaniu Climatique gotowy
okładka singlaZ końcem lutego doczekaliśmy się cowera utworu "Stripped" w wykonaniu Climatique. Bardzo nowoczesne elektroniczne brzmienie, ale nawiązujące klimatem do orginalu powinno sie podobać. Słychać że Climatique wiele czasu spędzili z Depeche Mode "na uszach". Trzeba dodać że Climatique nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w kwestii cowerów DM. Będziemy trzymac rękę na pulsie!

[ »» pobierz plik »» zobacz okładkę »» www ]

 2005-02-01
NEWS: Stripped w wykonaniu Climatique
Dobiegają do końca prace związane z cowerem utworu "Stripped" przez grupę Climatique. Planowane wydanie kawałka to połowa lutego. Grupa Climatique tworzy muzykę opierającą się o ciepłe, elektroniczne brzmienie z pogranicza muzyki filmowej i electro-popu. Ich fascynacja tym gatunkiem muzycznym rozpoczęła się kilkanaście lat temu, gdy światło dzienne ujrzał jeden z najznamienitszych albumów brytyjskiej formacji Depeche Mode - "Violator". Utwór będzie dostępny na także na stronie Beyond Words

 2005-01-14
NEWS: Martin Gore dla Musikexpress
W najnowszym numerze Musikexpress znajduje się specjalny dodatek poświęcony Depeche Mode (16 stron) wydany z okazji 25-lecia istnienia zespołu. W dodatku tym znalazł się specjalny wywiad z Martinem, z którego dowiadujemy się ciekawych faktów z historii zespołu jak i informacji dotyczących nowego albumu Depeche Mode oto fragment tego wywiadu:

Jaki jest najlepszy album Depeche Mode?

Myślę, że "Violator" jest najważniejszym naszym albumem. Jednak też bardzo lubię "Exciter'a".

Jak zareagowałeś kiedy Alan Wilder opuścił zespól w 1995 roku?

Było to spotkanie w naszym biurze w Londynie. Pamiętam jak wracałem do domu kolejowym przejściem podziemnym. Zawołałem przyjaciół, bo naprawdę myślałem, że to naprawdę koniec Depeche Mode. Nie chcieliśmy dalej tworzyć zespołu bez Alana. Nie pamiętam kiedy, ale w pewnym momencie uświadomiłem sobie, że bez Alana też już kiedyś graliśmy na samym początku istnienia zespołu i pomyślałem, że warto spróbować tworzyć zespół dalej. To było jak przebudzenie, więc ruszyliśmy.

Jak byś opisał Twoją relację z resztą zespołu? Jesteście kolegami czy przyjaciółmi?

Raczej nazwałbym to rodziną. Andy jest zamkniętym przyjacielem, znamy się bardzo długo, razem kiedy mieliśmy po jedenaście lat, poszliśmy do szkoły. Z Dave'm nie widzę się często. Spotkałem się z nim w Los Angeles, kiedy grał tam swój solowy koncert podczas swojej trasy. To było pierwsze nasze spotkanie od Exciter Tour, a ostatnio spotkaliśmy się w Londynie, kiedy to rozmawialiśmy na temat nowego albumu.

Czy prawdą jest, że współpracujesz z Madonną?

Nie wiem kto wypuścił takie plotki, skąd to się wzięło? Wszyscy mnie o to pytają. Ja nie mam nawet wystarczająco czasu by pisać piosenki dla zespołu, a tym bardziej na pracę z Madonną.

Teraz kilka zdań wyjętych z wywiadu na temat nowego albumu.

Dotychczas napisałem siedem utworów. Dave z tego co wiem napisał ich dużo więcej, z jego utworów weźmiemy dwa lub trzy na nasz album. Prace w studiu zaczynamy w połowie stycznia i ta pierwsza sesja będzie trwała pięć tygodni. Będę miał sporo czasu by napisać jeszcze kilka piosenek przed drugą sesją nagraniową. Ben Hillier jest innym producentem w porównaniu z producentami z jakimi współpracowaliśmy do tej pory. Nasi ostatni producenci Mark Bell i Tim Simenon byli bardziej związani z muzyką elektroniczną. Ben jest mniej "elektroniczny", on jest bardziej kontrolerem całego projektu, wprowadza innych ludzi np. programistów, po prostu czuwa nad całością.
[ »» info: www.depechemode.prv.pl ]

 2004-12-20
NEWS: 26 luty 2005 Depeche Mode Devotional Conwention
Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej i Artystycznej "MAYDAY" w Głogowie oraz Grupa kulturalno-artystyczna "LITTLE PLEASURE" są organizatorami IV OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU FANÓW DEPECHE MODE W GŁOGOWIE, który odbędzie się 26 lutego 2005r. Po raz czwarty miejscem odbycia się tej imprezy uczyniono miasto Głogów. Klubem zaś, który gościć będzie fanów Depeche Mode z całej Polski jest Centrum Edukacji Kulturalnej i Artystycznej "MAYDAY" ( czteropoziomowa sala mieszcząca około 800 osób ). Drugim z organizatorów jest grupa kulturalno-artystyczna "LITTLE PLEASURE". Jej członkowie od 11 lat zajmują się organizacją tego typu przedsięwzięć na terenie całego kraju. Na swoim koncie mają organizacje kilku zlotów w Głogowie i we Wrocławiu, organizacje imprez cyklicznych z muzyką DM w Poznaniu. Ponadto są organizatorami koncertów zespołów polskiej sceny "DARK" a także imprez z mroczną muzyką alternatywną. Podczas głogowskiego zlotu, specjalnie dla przybyłych gości, wystąpią: legenda polskiego rocka industrialnego - zespół AGRESSIVA 69 oraz gwiazda Polskiej sceny gotyckiej - zespół DESDEMONA.
[ »» zobacz plakat ]krótkie newsy
»» [05.08] Prawdopodobna okładka pierwszego singla Precious

»» [04.08] W sieci pojawiły się drugie poważniejsze przecieki dotyczące całego albumu. Po pierwszym oficjalnym przesłuchaniu dowiadujemy się o innych mniej oficjalnych przesłuchaniach całego albumu. Z informacji wynika że pełna track lista zamykać będzie sie 12 utworami.
01 A pain that I'm used to
02 John the Revelator
03 Suffer Well
04 The sinner in me
05 Precious
06 Macro
07 I want it all
08 Nothing's impossible
09 Introspectre
10 Damaged people
11 Lillian
12 The darkest star
Tytuł znany wcześniej jako macrovision skrócono do macro (???). Album ma byc cięzki, mroczny, trudny w odbiorze, jak zwykle inny od innych, niebrakakować ma w nim świetnych melodi i chwytliwych refrenów ale sš umieszczone za ścianą syntezatorów i mroku, które tworzą najbardziej agresywne momenty DM. Data wydania w dalszym ciągu podawana jest na 17 pąździernik 2005. Chodzą plotki o przybliżeniu daty wydania singla "Precious" na sierpień.

»» [19.07] do pobrania tapeta z tekstem Precious
2005/2006 Tour - Wallpaper

»» [19.07] "Wypłynęła" robocza wersja klipu Precious [ tekst tutaj] Możemy zobaczyć tylko postacie na czarnym tle oraz kilka szkiców. Najważniejszym jest jednak że klip zawiera cały singiel "Precious" audio !!!. Klip był dostepny na stronkach qfilm.de.

»» [05.07] Pierwszy singiel będzie nosił tytuł Precious i wydany będzie dwa tygodnie przed albumem, czyli singla możemy spodziewać się na początku października

»» [04.07] Playing The Angel Dzisiaj poznaliśmy tytuł nowego albumu. Niektóre piosenki to Precious, Sinner in Me, Suffer Well, John the Revelator, Macrovision, A Pain That I Used To Be, I Want It All

»» [29.06] Reżyserem nowego klipu Dm będzie Uwe Flade zdjecia rozpoczną się już w tym tygodniu w Londynie.


kartka z kalendarza Depeche Mode

Kartka z kalendarza  

Program Partnerski Fast Fashion

© BEYOND words 2003 - 2005