Historia

Blue Knights® jest międzynarodowym motocyklowym klubem stróżów prawa, który narodził się w Stanach Zjednoczonych.
Wiosną 1974 r. kilku funkcjonariuszy organów ścigania z Bangor w stanie Maine , realizuje swoje marzenia o założeniu klubu. Powstaje klub dla ludzi pilnujących przestrzegania prawa na drogach, gdzie na olbrzymich połaciach Ameryki, na ginących w bezkresnej dali highwayach pełnią swoją służbę policjanci na motocyklach.
“Our Fathers”- założycielami klubu byli: Joel Rudom, Bill Robinson, Doug Miner, Ed Gallant, Mike Hall, Chuck Gesner, Wayne Labree Chuck Shuman. Nazwa „Blue Knights” (Błękitni Rycerze) była pomysłem jednego z policyjnych szefów Davida Colemana, natomiast znaczek zaprojektował cywil Jan Bryant.
Wkrótce powstały oddziały Blue Knights w Massachusetts, w New Hampshire… Z czasem klub rozrósł się i podzielił na samodzielne oddziały najpierw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tym czasie powstał starannie opracowany statut (konstytucja) klubu, w którym są dokładnie opisane cele, zadania, warunki uczestnictwa i środki na utrzymanie organizacji.
Informacja o klubie obiega Świat. Do „Błękitnych Rycerzy” dołączają ich koledzy z Australii, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Szwajcarii, Niemiec, Norwegii, Meksyku … i z Polski. Aktualnie klub zrzesza na terenie 29. krajów w 635. oddziałach ponad 20,5 tys. członków. Poszczególne oddziały podlegają pod Konferencję Atlantycką i Konferencję Europejską.
Samotność dokucza nawet najtwardszym sercom, szczególnie przemierzającym w pojedynkę na swoim motocyklu wielkie przestrzenie. Ogromna większość tych samotnych jeźdźców jest mocno zakorzeniona w otaczającej ich kulturze i cywilizacji. Któż lepiej rozumie koleżeństwo i przyjaźń od motocyklisty, którego długo otaczała dzika przyroda i który zmaga się z przeciwnościami natury i techniki. Członkowie klubu mówią, że nagrodą jest radość przebywania wśród innych ludzi przestrzegających praworządności, ale równocześnie kochających motocykle. Być wśród przyjaciół niezależnie od kraju ich zamieszkania i otrzymywać pozdrowienia od jeszcze niespotykanych ludzi. Nie ma obcych wśród Błękitnych Rycerzy, są tylko niespotkani przyjaciele. “There are no strangers, only friends you haven’t met.”
Klub na całym świecie wspomaga pomocą rzeczową i finansową dzieci, szczególnie chore na raka i choroby serca, dając im w ten sposób, w miarę możliwości szansę na dłuższe i szczęśliwe życie.
Law Enforcement Motorcycle Club, Inc. Blue Knights International do dnia lutego 2010 r. przekazał organizacjom charytatywnym pomoc w ogólnej kwocie 13 037 303 $ (USD), będąc jednocześnie sponsorem Cystic Fibrosis Foundation, Make-a-Wish Foundation, Toys for Tots, D.A.R.E., Concerns of Police Survivors oraz Olimpiad Specjalnych.
Członkowie klubu starają się żyć godnie i uczciwie, tym samym szczycić się hasłem „RIDE WITH PRIDE” – JEDŹ Z DUMĄ.
Celem zrzeszenia jest:

Zapewnienie wzajemnej pomocy, przyjemności, rozrywki, edukacji oraz fizycznego, psychicznego i społecznego wsparcia na rzecz swoich członków i ogółu społeczeństwa.
Promowanie i rozwijanie sportu motocyklowego oraz bezpiecznej jazdy motocyklem, służba w interesie właścicieli i użytkowników motocykli.
Promowanie przykładem bezpiecznej jazdy i czerpania radości z jazdy motocyklem
Promowanie ducha braterstwa między stróżami prawa a społeczeństwem.

Członkami klubu mogą być funkcjonariusze (lub emeryci) Policji, Straży Granicznej, ABW, Służby Celnej, Służby Więziennej, Żandarmerii Wojskowej… czyli Ci, którzy noszą broń i kajdanki, mogą ich użyć dla ochrony i obrony innych ludzi. Naturalnie, muszą też być motocyklistami, co ich łączy silniejszymi więzami, dużo mocniejszymi niż noszone przy paskach kajdanki.